Technology
Saturday, 13 July 2019
1,007 Views
පසුගියදා පැවැති RightsCon නමැති ඩිජිටල් යුගයේ මානව හිමිකම් පිළිබඳ වූ සමුළුවේදී කතාබහට...
Saturday, 06 July 2019
1,264 Views
1G , 2G, 3G  යන යුග පසු කරමින් වර්තමානයේ අපි ඉන්නේ 4G, 4G LTE  යුගයේ, ඔන්න දැන් 4G LTE  යුගයේත්...
Saturday, 06 July 2019
1,301 Views
පසුගියදා Facebook, Instagram, WhatsApp යන සමාජ මාධ්‍ය ජාලා හදිසියේම කඩාවැටීමකට ලක්වුණා. WhatsApp සහ...
Saturday, 29 June 2019
4,671 Views
Android 4.0.3, IOS 8 හෝ KaiOS 2.5.1 මෙහෙයුම් පද්ධති වලින් ක්‍රියාත්මක වන ජංගම දුරකථන WhatsApp භාවිතය...
Saturday, 22 June 2019
3,041 Views
මෝටර් රථ තාක්ෂනය ගැන කතා කරනකොට ලෝකයේ ප්‍රසිද්ධ මෝටර් රථ සමාගමක් වන Peugeot මෝටර්...
Monday, 17 June 2019
1,697 Views
ඇපොලෝ 11 යානාව ඔස්සේ සඳ මතට මුලින්ම මිනිසුන් ගෙන ගිය මෙහෙයුම සඳහා සහාය වූ පරිගණක...
Sunday, 16 June 2019
1,493 Views
Huawei Y ස්මාර්ට් ජංගම දුරකථන පෙළට එක්වූ නවතම Y5 ජංගම දුරකථනය නවතම විශේෂාංග රැසකින්...
Tuesday, 11 June 2019
1,014 Views
ලෝක ප්‍රසිද්ධ ඇවෙන්ජර්ස් චිත්‍රපට මාලාවට සමගාමීව නිෂ්පාදනය කර ඇති Avengers පරිඝනක...
Thursday, 06 June 2019
3,924 Views
5G තාක්ෂණය සංවර්ධනය කිරීම වෙනුවෙන් හුවාවේ සමාගම සහ චීනය අතර අවබෝධතා ගිවිසුමක්...
Wednesday, 05 June 2019
1,866 Views
ඇපල් සමාගමේ එදා සිට අද දක්වාම සංගීතය හා බැඳී තිබුණ iTuens නම් එහි එකම සංගීත යෙදවුම...
Tuesday, 04 June 2019
1,306 Views
ලෝක ප්‍රකට ඇපල් සමාගම ඊයේ ඔවුන්ගේ දුරකථන වලට හඳුන්වාදෙන නවතම මෙහෙයුම් පද්ධතිය...
Sunday, 02 June 2019
1,207 Views
Windows 10 මෙහෙයුම් පද්ධතියේ නවතම update එක වන 2019 මැයි මස update එකේ යම් දෝෂ පිලිබදව වාර්තාවීමක්...
Wednesday, 22 May 2019
1,419 Views
ඉන්දියවේ මෑතකදී ආරම්භ කළ Emflux Motors  සමාගම 2018දී තම ප්‍රථම ඉලෙක්ට්‍රොනික යතුරුපැදිය...
Tuesday, 21 May 2019
915 Views
සුප්‍රකට මෝටර් රථ නිෂ්පාදන සමාගමක් වන පොශේ සමාගම තම නවතම මෝටර රථය නිර්මාණය...
Monday, 11 March 2019
8,340 Views
අතිශය ජනප්‍රිය චිත්‍රපට මාලාවක් වන ‘ෆාස්ට් ඇන්ඩ් ෆියුරිස්’ චිත්‍රපට මාලාවේ...
Wednesday, 20 February 2019
24,000 Views
ඇපල් සමාගමට අයත් ස්‌ටෙල්ත් වර්ගයේ නවතම මෝටර් රියේ රහස්‌ සොරකම් කළ ජියොන්...
Friday, 08 February 2019
15,777 Views
ලොව පුරා ඇපල් ජංගම දුරකථනවල අලෙවිය අඩු වීම හේතුවෙන්, iPhoneවල මිල අඩු කිරීමේ අදහසක්...
Wednesday, 06 February 2019
8,694 Views
ලොව පුරා ඇපල් ජංගම දුරකථනවල අලෙවිය අඩු වීම හේතුවෙන්, iPhoneවල මිල අඩු කිරීමේ අදහසක්...
Saturday, 02 February 2019
7,661 Views
ලෝක ප්‍රකට ගූගල් සමාගම පවත්වාගෙන යන සමාජ මාධ්‍යක් වන ගූගල් ප්ලස් (google+) සේවාව...
Wednesday, 30 January 2019
2,545 Views
වින්ඩෝස් මෙහෙයුම් පද්ධතිය ඔස්සේ ව්‍යාප්ත වන නව පරිඝනක වෛරසයක් පිළිබඳව වාර්තා...
1   |   2   |   3      »      [6]
Hiru Tv Blog
මුත්‍රා වල වර්ණය, ඔබ දන්නවා සාමාන්‍ය...
Hiru Tv Blog
නිය ආලේපන භාවිත කරන්නේ නියපොතුවල ආරක්ෂාවට...
Hiru Tv Blog
Thursday, 18 July 2019 - 10:35
Hiru Tv Blog 1,433 Views
ජලය අපේ සිරුරට අත්‍යවශ්‍යම දෙයක්. රෝග...
Hiru Tv Blog
Thursday, 18 July 2019 - 10:15
Hiru Tv Blog 317 Views
අතීතයේ සිටම යුවතියන් සමේ පැහැය රැකගැනීමට...
Hiru Tv Blog
මවක් වන්නට සිටින අයකු කෑමට ගතයුතු ආහාර...
Hiru Tv Blog
"සමහර වෙලාවට හිතිලා තියෙනවා විවාහ වෙන්න හදිස්සි වුණාද කියලත්..""එයා එනකල් අපි...
Hiru Tv Blog
ලන්ඩනයේ පැවැති "ලයන් කිං"  සිනමා පටයේ මංගල දර්ශනය නැරඹීම සඳහා හැරී- මේගන් යුවල...
Hiru Tv Blog
ඇය තෙවැනි වතාවටත් අන්තර්ජාතික සම්මානයට පාත්‍රවූයේ ශ්‍රී ලාංකීය සිනමාවට ගෞරවයක්...
Hiru Tv Blog
Saturday, 06 July 2019
Hiru Tv Blog 1,264 Views
Hiru Tv Blog
පසුගියදා Facebook, Instagram, WhatsApp යන සමාජ මාධ්‍ය ජාලා හදිසියේම කඩාවැටීමකට ලක්වුණා. WhatsApp සහ...
Hiru Tv Blog
Android 4.0.3, IOS 8 හෝ KaiOS 2.5.1 මෙහෙයුම් පද්ධති වලින් ක්‍රියාත්මක වන ජංගම දුරකථන WhatsApp භාවිතය...
Hiru Tv Blog
මෝටර් රථ තාක්ෂනය ගැන කතා කරනකොට ලෝකයේ ප්‍රසිද්ධ මෝටර් රථ සමාගමක් වන Peugeot මෝටර්...
Top